Vyzrajte nad sluncem

Že ostré sluneční paprsky občas dokáží nepříjemně potrápit ví pravděpodobně každý z nás. Venku se před nimi chráníme slunečními brýlemi, pokrývkou hlavy a opalovacím krémem, v našich příbytcích pak podobnou práci odvádí obvykle stahovací žaluzie. Ty pochopitelně brání nejen přístupu světla slunečního, ale i veškerých dalších rušivých světelných zdrojů, například pouličního osvětlení v době určenému ke spánku. Dalším benefitem je i větší míra soukromí, kterého se nám dostává.

 rodinný dům s garážemi.jpg

Ačkoliv se žaluzie zdají dokonalým řešením, není tomu tak. I s nimi může přijít celá řada těžkostí a problémů. Zmínit lze například jejich těžkou omyvatelnost, a především náchylnost k poškození. Kolikrát se vám stalo, že se přetrhlo nylonové vlákno na jedné ze žaluzií a celé zařízení se rázem stalo nepoužitelným a celková výměna byla nezbytná? Nemluvě o častém zamotávání se lanek.
slunce za žaluziemi.jpg 


Jde to i bez žaluzií


 

K dispozici je však i další možnost, a to o něco méně známé a skromněji užívané venkovní předokenní rolety. Ty vám přitom mohou nabídnout efektivní službu s celou řadou benefitů.

Zmínit lze:

·         samotnou konstrukci– rolety jsou nejčastěji vyráběny z kvalitního hliníku, to zajistí dostatečnou stabilitu a životnost, jsou méně náchylné k poškození

·         účinné zamezení přístupu světla

·         snadnou manipulaci, s tím, že možnosti jsou skutečně různorodé – na výběr máte z klasického ručního, či elektrického ovládání

·         nenáročnou montáž, která nezabere mnoho času a nedojde k poničení fasády domu

·         ochranu před potenciálními zloději, kdy odolné rolety mohou účinně odradit od násilného vniknutí

·         designový doplněk domu

·         tišení hluku z ulice, což vám dopřeje vám i vaší rodině větší komfort

·         přijatelnou cenu

·         snadnou údržbu a čištění

Na výběr je přitom hned z několika variant předokenních rolet, můžete tak mít jistotu, že si vyberete dle vašich potřeb:

1.      pro novostavby

2.      pro dodatečnou montáž

3.      tvarově atypické (například trojúhelníkový tvar oken)

4.      s integrovanou ochrannou sítí proti hmyzu

 

Neváhejte a vyberte si z široké nabídky i vy!