Několik rad pro tvorbu make-upu

Jedním z důvodů, proč ženy nanáší make-up na tvář je zakrýt https://www.omlazeni.cz/cim-dokonale-zakryt-55-98094-0.html bledost pokožky a zdůraznit zdravý osmahlý vzhled. Pokud se odstín příliš přežene, stává se, že vůbec neladí s pokožkou rukou a dekoltu, což působí velice nepřirozeně. Správný odstín make-upu bychom měly vyzkoušet v obchodě na denním světle, protože pod umělým osvětlením dochází ke zkreslení. Pokud je prodavačka v parfumerii zkušená https://www.mahakam.cz/naucte-se-spravne-malovat , zvládne pro váš fototyp zvolit vhodný tón, v parfumeriích také bývají vzorky, které můžete porovnat v zrcadle.
nalíčená bruneta


Fixace


Fixace finální vrstvy je základní vrstvou, což je optimálně zvolený krém s vyhlazujícími účinky, který pokožku rozjasní a upraví do matného vzhledu. Finální vrstva pak vypadá stále svěží, jako čerstvě nanesená. Make-up se na závěr překryje jemným pudrem.
červené rty


Oční víčka


Nezapomínejme, že se oční stíny po nějaké době mají tendenci houlit a shlukovat v namáhaných záhybech očních víček.  Z toho důvodu se pro zvýšení trvanlivosti při tvorbě očního make-upu volí speciální podkladové vrstvy, které výrobce předepisuje výhradně pro tuto část pleti. Pokožka v okolí očí je základní bází zároveň hydratována, vyživována a chráněna.


Řasenky


Nejčastěji volba padá na klasickou černou řasenku, která je vždy nejvýraznější, a efekt celého líčení tím expresivně vynikne. Hnědá řasenka se hodí spíše pro jemné líčení žen s typem pleti a obličeje „přírodního vzhledu“. Barevné řasenky jsou spíše extravagantní, ale jejich využití se nebrání mladé dívky nebo zkušené vizážistky, vyžadují však líčení na denním světle a snadno s nimi můžete „ulétnout“.


Obočí


Obočí patří k nejproblematičtějším partiím líčení. Namísto obtažení výraznou tužkou, což je vždy velice nápadné a nevkusné, je ideální obočí nechat obarvit u zkušené kosmetičky, která jej dokáže optimálně upravit do požadovaného vzhledu. Drobné nedostatky zakryje speciální pudr na obočí v několika hnědých odstínech.


Líčení úst


Mladé dívky s pletí bez vrásek mohou sáhnout bez obav po lesklé rtěnce, která rty zvýrazní, a jsou pak velice svůdné. Ostatně, cílem rtěnky bývá upravit nesouměrný vzhled rtů do požadovaného ideálního vzhledu. Ženy s pletí vrásčitou však musí postupovat obezřetně, lesk se kolem úst má tendenci rozpíjet do drobných vrásek a tím se celý proces líčení stává neefektivním. Pozor také na konturovací tužku, která svým odstínem musí odpovídat barvě rtěnky.

Několik rad pro tvorbu make-upu
4.3 (85%)4